تاریخچه شرکت

با توجه به زمینه فعالیت های سهام داران در بخش های مختلف از جمله تحقیقات دانشگاهی، طرح های نیمه صنعتی و پروژه های صنعتی، سهام داران جهت تجمیع فعالیت های خود و استفاده بهینه از پتانسیل های موجود تصمیم به ثبت شرکت گرفتند.

با توجه به رابطه تنگاتنگ با صنعت و دانشگاه و فعالیت های پیشین در مرکز تحقیقات مهندسی محیط زیست دانشگاه صنعتی سهند از سال ۱۳۷۹، شرکت فنی مهندسی حامیان صنعت بهره ور ایرانیان در سال ۱۳۹۶ به ثبت رسیده است. با توجه به تجربه بالای اعضای شرکت در زمینه تحقیقات کاربردی و توسعه ای در صنعت وتولید دانش فنی در این خصوص، امید است فعالیت شرکت در زمینه های مختلف توسعه یابد.

این شرکت در حال حاضر تنها دارنده مجوز رسمی از سازمان بهره‌وری آسیایی جهت اجرا و استقرار استاندارد ایزو ۱۴۰۵۱ در کشور ایران می باشد. این استاندارد در حال حاضر در شرکت های پتروشیمی تبریز، پالایشگاه تبریز و نیکو تن پوش اجرا شده است و با توجه به مزایای بسیار زیاد اقتصادی این استاندارد، انتظار می رود در سایر شرکت های تولیدی منطقه شمال غرب و کل کشور نیز اجرا شود. در این خصوص یکی از کارهایی که در شرکت در حال انجام است، برگزاری دوره های آموزشی در خصوص آشنا کردن صنایع و مدیران ارشد با اهداف، نحوه اجرا و تاثیر استقرار استاندارد ایزو ۱۴۰۵۱ در صنایع در سطح استان، کشور و کشورهای منطقه می باشد.

سایر فعالیت های شرکت در زمینه تدوین دانش فنی و ارائه راهکارهای علمی و کاربردی در خصوص رفع آلودگی های هوا، آب و فاضلاب، دفع پسماندها و زئولیت ها بوده و توانایی انجام پروژه های امکان سنجی، طراحی و نظارت بر اجرای پروژه های صنعتی را دارا می باشد.

اهداف و ضرورت تاسیس شرکت

با توجه به تغییر نگرش در خصوص نقش دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در کشور و سهم بالای آنها در تولید دانش و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای حل مشکلات داخلی و غلبه بر موانع موجود و خلق حماسه اقتصادی، ایجاد شرکت های دانش بنیان و تخصصی و کاربردی از اولویت های اصلی کشور برای برون رفت از وضع موجود می باشد.

از مشکلات عمده صنایع کشور پایین بودن بهره‌وری، بالا بودن قیمت تمام شده و پایین بودن کیفیت محصولات و در کنار آن تولید مقدار زیاد آلاینده ها و پسماندهای مخرب زیست محیطی می باشد. لذا ضروری است کلیه دانشگاهیان، متخصصان و کارشناسان تلاش خویش را در راستای رفع این مشکلات بکار گیرند.

با توجه به تخصص اعضای موسس شرکت در پروژه های کاربردی و صنعتی خصوصاً در زمینه های محیط زیستی در مرکز تحقیقات مهندسی محیط زیست دانشگاه صنعتی سهند تبریز از سال ۱۳۷۹ و گذراندن آموزش ها و دوره های لازم در خصوص کاهش ضایعات، افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده محصولات به عنوان نمایندگان کشورمان زیر نظر سازمان بهره‌وری آسیایی و سازمان ملی بهره‌وری ایران و اجرای موفق آن در چند صنعت در داخل و خارج از کشور، شرکت حاضر، تاسیس شد.

امید است فعالیت های شرکت در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و رسیدن به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله، نقشه جامع علمی کشور و سند ملی محیط زیست و طرح توسعه پایدار، هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوطه موثر باشد.

فعالیت ها و خدمات قابل ارائه شرکت

در راستای هدفمند کردن فعالیتها، بعد از مطالعات جامع، نیاز سنجی و تجارب گذشته، فعالیتهای شرکت در جهت ارائه دانش فنی برای کاهش ضایعات و به تبع آن حفظ محیط زیست و کاهش قیمت تمام شده محصولات و افزایش بهره‌وری در صنایع متمرکز شده است. سایر فعالیت های شرکت در زمینه تدوین دانش فنی و ارائه راهکارهای علمی و عملی در خصوص رفع آلودگی های هوا، آب و خاک می باشد. در ادامه خلاصه فعالیت های شرکت ارائه شده است:

 • شناسایی و کاهش تولید ضایعات و افزایش بهره‌وری در صنایع بر اساس روش نوین هزینه‌یابی جریان مواد طبق استاندارد ایزو ۱۴۰۵۱ (انحصاری در کشور جمهوری اسلامی ایران بر اساس مجوز سازمان بهره‌وری آسیایی)
 • انجام مطالعات و تحقیقات و اجرای طرح‌ها برای حذف آلاینده ها از آب، هوا و خاک
 • طراحی و اجرای تصفیه خانه آب، فاضلاب
 • توسعه روش های فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و اکسیداسیون پیشرفته برای حذف آلاینده های مقاوم از آب آشامیدنی، فاضلاب های انسانی، پساب های صنعتی و صنایع نفت و پتروشیمی
 • طراحی و ارائه دانش فنی و خدمات مشاوره جهت حذف و آنالیز آلاینده های محیط زیست به واحدهای صنعتی، سازمانها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی
 • ارائه خدمات مشاوره و راهکار در خصوص کنترل آلودگی هوا، مدیریت دفع ضایعات و فاضلاب های خانگی و صنعتی
 • مدل سازی پخش آلاینده های هوا در محیط شهری و صنعتی
 • ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA)
 • ارزیابی خطرات (HAZOP)
 • ارزیابی چرخه حیات (LCA)
 • تهیه و استفاده از زئولیت های سنتزی و طبیعی جهت کاهش و رفع آلودگی های آب، هوا و مواد شیمیایی
 • شبیه‌سازی با نرم‌افزارهای Phast، AspenHysis ، Ansys Fluent و …

تنها دارنده مجوز رسمی از سازمان بهره‌وری آسیایی جهت استقرار استاندارد ایزو 14051 در ایران

فعالیتهای ما در جهت کاهش ضایعات و به تبع آن حفظ محیط زیست و کاهش قیمت تمام شده محصولات و افزایش بهره‌وری در صنایع متمرکز شده است.

کارایی و سود آوری شرکت یا سازمان خود را افزایش دهید

+۹۸۴۱۳۴۳۴۵۶۷۸۹۱